Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Slovenský generálny konzulát v Mníchove srdečne pozýva na slávnostný koncert pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej republiky pod záštitou veľvyslanca SR v Nemecku, pána Mariána Jakubócyho.

V nádhernom prostredí zámku Nymphenburg sa Vám 27. SEPTEMBRA o 19:00 predstaví svetoznáme kvarteto zo Slovenska – JANOSKA ENSEMBLE.

Unikátnu, celosvetovo známu a oceňovanú formáciu tvoria bratia Ondrej, Roman a František Jánoškovci so švagrom Júliusom Darvasom. Umelci pôvodom zo Slovenska stáli na javisku legendárnej Carnegie Hall v New Yorku, Seoul Art Center Korea alebo Tchaikovsky Hall a spolupracovali s hviezdami ako Anna Netrebko, Bobby McFerrin, Al Jarreau či Plácido Domingo José Careras. Jánoškovci majú široký hudobný repertoár od populárnych klasických diel cez vlastné kompozície až po nezvyčajné aranžmány z populárnej hudby. Sú držiteľmi viacerých ocenení. Okrem iných získali v roku 2022 Krištáľové krídlo.

Neváhajte a využite príležitosť zažiť jedinečný hudobný zážitok.

Vstupné na koncert je bezplatné. Nutná je však registrácia na adrese: konsulat@mzv.sk. Potvrdenie o registrácii slúži ako vstupenka.

Vzhľadom na to, že kapacita sály je obmedzená, odporúčame rezervovať si miesta čo najskôr. Rozhodujúcim kritériom pri zasielaní vstupeniek je termín prihlásenia.

***

Der Generalkonsul der Slowakischen Republik in München Jozef Korcek und die Direktorin des Slowakischen Instituts in Berlin Zuzana Megová geben sich die Ehre, anlässlich des 30. Jahrestages der Gründung der Slowakischen Republik zu einem Festkonzert mit dem Janoska Ensemble in das Schloss Nymphenburg einzuladen.

Das Konzert findet unter der Schirmherrschaft des Botschafters der Slowakischen Republik in Deutschland S. E. Marián Jakubócy statt.

Mittwoch, 27. September 2023, um 19.00 Uhr
Schloss Nymphenburg I Hubertussaal I 80638 München

U. A. w. g. bis 20. September 2023, E-Mail: konsulat@mzv.sk

 

Foto: https://janoskaensemble.com/

Go to Top