Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.
Pozývame vás na 3. ročník recitačnej súťaže pre deti Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách Hviezdoslavova mašľa.

Súťaž organizuje Slovenská škola pri Slovensko-nemeckom kultúrnom klube v Mníchove.

🎀 A prečo Hviezdoslavova mašľa? Nuž, mašľa tohto významného predstaviteľa slovenskej literatúry sprevádzala po celý život.

Súťaž je určená deťom Slovákov žijúcich v zahraničí, ktoré sa majú chuť naučiť recitovať text v slovenskom jazyku. Slovenská výslovnosť či prízvuk, nie sú hodnotiacim kritériom ako v podobných súťažiach organizovaných na Slovensku.

Naším cieľom je deti motivovať k záujmu o (nielen slovenskú) literatúru, prácu s textom a hlasom a posilniť ich sebadôveru pri vystupovaní pred publikom.

Súťaž prebehne v dvoch kolách. Prvé sa uskutoční u vás doma alebo v škole. Naučíte sa naspamäť kúsok textu, nahráte váš prednes a videonahrávku nám pošlete. 2. kolo prebehne v prezenčnej podobe v Mníchove novembri 2023. O detailoch 2. kola budeme včas informovať.

✉️  Bližšie informácie zverejníme čoskoro, záujemkyne a záujemcovia nás môžu kontaktovať na hviezdoslavova-masla@snkk-mnichov.eu.

📖 Radi vám pomôžeme s výberom textu na recitáciu! Slovenskú literatúru nájdete aj v našej detskej knižnici: https://snkk-mnichov.eu/kniznica/

📝 Prihlasovacia fáza je otvorená, uzávierka prvého kola súťaže je 30.9.2023.

Súťaž finančne podporil Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí, ďakujeme!

Go to Top