Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.
Pozývame vás na 2. ročník recitačnej súťaže pre deti Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách Hviezdoslavova mašľa. Súťaž organizuje Slovenská škola pri Slovensko-nemeckom kultúrnom klube v Mníchove.

 

🎀 A prečo Hviezdoslavova mašľa? Nuž, mašľa tohto významného predstaviteľa slovenskej literatúry sprevádzala po celý život. Súťaž je určená deťom Slovákov žijúcich v zahraničí, ktoré sa majú chuť naučiť recitovať text v slovenskom jazyku. Slovenská výslovnosť či prízvuk, nie sú hodnotiacim kritériom ako v podobných súťažiach organizovaných na Slovensku. Naším cieľom je deti motivovať k záujmu o (nielen slovenskú) literatúru, prácu s textom a hlasom a posilniť ich sebadôveru pri vystupovaní pred publikom.

 

Súťaž prebehne v dvoch kolách. Prvé sa uskutoční u vás doma alebo v škole. Naučíte sa naspamäť kúsok textu, nahráte váš prednes a videonahrávku nám pošlete. V závislosti od pandemickej situácie v novembri 2022 prebehne 2. kolo online alebo sa bude konať v prezenčnej podobe v Mníchove. O detailoch 2. kola budeme záujemcov včas informovať.

 

 

 

✉️ Vaše otázky a prihlášky nám zašlite na: hviezdoslavova-masla@snkk-mnichov.eu. Radi vám pomôžeme s výberom textu na recitáciu!

 

Prihlasovacia fáza je otvorená, uzávierka prvého kola súťaže je 30.9.2022.
Go to Top