• Slovenčina
 • Deutsch
 • background

  Hudobno-zábavný večer so Simou Martausovou, Oľgou Feldekovou a Elenou Vacvalovou

  Slovensko-nemecký kultúrny klub  /  Udalosti  /  Hudobno-zábavný večer so Simou Martausovou, Oľgou Feldekovou a Elenou Vacvalovou
  24.6.2017 Adresa

  24. júna 2017 o 19. hod. Vás pozývame na hudobno-zábavný večer s troma dámami slovenského umeleckého života.
   

  Oľga Feldeková je slovenská prozaička, novinárka, scenáristka a dramaturgička. Napísala viacero kníh pre deti a dospelých (Rozprávky pre dievčatko, Niekedy spávam v okuliaroch, aby som lepšie videla, Kým som šťastný…), ktoré sú prehliadkou jej múdrosti a láskavosti, nadhľadu a zmyslu pre humor a pointu. Dopingom v jej umeleckých a osobných aktivitách je manžel Ľubomír Feldek, päť detí, vnúčatá a jej vďačné publikum.

   

  Elenu Vacvalovú, humoristku, herečku a moderátorku, diváci poznajú zo zábavných rozhlasových a televíznych relácií. Vyštudovaná žurnalistka začínala v redakcii časopisu Kamarát. Zohraté duo tvorila s Oliverom Andrásym. Divácku podporu si získali televíznymi reláciami Aj múdry schybí alebo Dereš, kde spovedali slovenských politikov na pomyselnom dereši. K jej najpopulárnejším televíznym projektom patrila aj vlastná talk show Ružové okuliare, najnovšie moderuje talk show Zlaté časy.

   

  Po niekoľkoročnej prestávke obe dámy po boku Milana Lasicu, Mariána Leška a Milana Kňažka na obrazovke glosujú spoločensko-politické udalosti uplynulého týždňa v populárnej relácii Sedem (predtým 7EDEM s. r. o.).

   

  Sima Martausová je slovenská pesničkárka a divadelná herečka, členka Radošinského naivného divadla. Študovala divadelné umenie na Akadémii umení v Banskej Bystrici. V roku 2009 vyhrala hudobnú súťaž Gospel talent, bola jej udelená cena Objav roka 2013. Doposiaľ jej vyšli štyri CD, jedno dvojplatinové – Dobrý deň, to som ja (Všetky texty a hudbu okrem jednej výnimky napísala Sima sama). Jej piesne s chytľavou melódiou a poetickými textami vypredávajú koncerty.

   

  Večerom bude sprevádzať Peter Ilčík, ktorý počas svojej diplomatickej kariéry vystriedal pôsobiská ako Rakúsko, Nemecko a Chorvátsko. Ako veľký milovník slovenskej kultúry viedol Slovenský inštitút v Berlíne. Je častý návštevník divadiel, kín, koncertov, výstavných siení, priaznivec dobrej literatúry a slovenskú kultúru približuje veľmi rád za hranicami Slovenska.

   

  Miesto:
  Steinway-Haus
  Landsberger Str. 336
  80687 München

   
  Do Steinway-Haus sa najlepšie dostanete s S-Bahn do Laim, potom 5 minút peši v smere Pasing, alebo autobus č. 130, zastávka Pronnerplatz. Parkovať môžete priamo pred budovou.
   
  Vstupné: 15 eur, pre študentov a deti 10 eur.
   
  Upozornenie: Momentálne sú rezervované všetky lístky, ďalšie rezervácie žiaľ už neprijímame. Prosíme všetkých hostí s rezervovanými lístkami, aby ste si ich vyzdvihli najneskôr do 18:45 a dali nám vedieť, ak nakoniec nebudete môcť prísť, aby sme lístky mohli posunúť ďalej. Ďakujeme za pochopenie.
   
  Podujatie začína o 19:00, vstup je možný už od 18:30. Na záver Vás srdečne pozývame na rozhovor s umelkyňami a na malé občerstvenie v priestoroch Steinway-Haus.
   
  S finančnou podporou krajinského hlavného mesta Mníchov (Migrationsbeirat der Landeshauptstadt München) a Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.
   
  Leták v pdf na stiahnutie: Pozvánka 24. jún SNKK Mníchov
   
  pozvanka 24. marec - image

  pozvanka 24. marec - image2

  deAktivovať mapu

  Diskusia

  comments