Slovensko-nemecký kultúrny klub pozýva na hru írskeho dramatika Conora McPhersona » Rum a vodka « v podaní divadla Kontra!

 

One man show kultovej hry, pri ktorej budete plakať od smiechu! Komédia, na ktorú tak skoro nezabudnete. Najreprízovanejšie predstavenie divadla Kontra! Hádka so šéfom. Pár pív. Hádka so ženou. Zase pár pív. Koniec? Nie! To je len začiatok šialeného víkendu muža na ceste do zatratenia. Iba pre milovníkov silných dojmov, silných drinkov a silných hrdinov. Ich jazyk môže byť semtam odpudivý, ale humor a náhle záblesky ľudskosti suverénne dojmú k slzám. Nevezmi na to svoju mamu – príď s niekým, kto za normálnych okolností do divadla nechodí!
 
Divadlo Kontra je profesionálne divadlo so stálou scénou v Spišskej Novej Vsi. Hneď po vzniku v roku 2007 získalo cenu Prekvapenie Novej drámy 2007 na festivale Nová dráma 2007 a prestížnu cenu kritikov Dosky 2007 – Objav sezóny. Kontra zrealizovalo už 12 premiér, odohralo viac ako 1000 predstavení po celom Slovensku a v zahraničí a pravidelne sa prezentuje na významných medzinárodných festivaloch. Tento rok napríklad v Poľsku, Maďarsku, Turecku, Litve či Arménsku. Prvou premiérou bol írsky hit Howie a Rookie Marka O’Roweho, ktorý sa stretol s fantastickým prijatím u divákov i kritiky. Inscenácia bola prezentovaná na festivale Edinburgh Fringe 2007, a tiež v Bristole, Prahe, Varšave a Lubline. Nemenej úspešné boli aj ďalšie inscenácie Kontry: Rum a vodka Conora McPhersona (premiéra: január 2008 – už vyše 600 repríz!), Kamene vo vreckách Marie Jones (premiéra: jún 2008 – cena za najlepšie herecké výkony na festivale v Kopřivnici, ČR, apríl 2010), Bedbound Endu Walsha (február 2009), Smiech v temnote – 3 jednoaktovky Samuela Becketta (premiéra: júl 2009 – predstavenie prezentované o. i. v Krakove a renomovanom Teatr Studio vo Varšave), Sv. Mikuláš Conora McPhersona (prvá premiéra v súčasných priestoroch Kontry v Dome Matice slovenskej v Spišskej Novej Vsi – február 2010), Žena v čiernom Susan Hill a Stephena Mallatratta (august 2010) a Sólo Samuela Becketta (február 2011). Všetky inscenácie boli prvými uvedeniami týchto hier na Slovensku. Hamlet (október 2011) v réžii a originálnej adaptácii Klaudyny Rozhin pre dvoch hercov. Predstavenie bolo reprízované viac ako 100 krát, nie iba na Slovensku, ale tiež v Čechách (ceny za herecké výkony na festivalu Kopřiva w Kopřivnici 2012 a 2 Zlaté lebky zo Shakesperovského festivalu v Gdaňsku). Nenávidím Mareka Koterského (máj 2012) je prvou zahraničnou produkciou tohoto titulu – cena Stana Radiča Objav roka na festivale Kremnické Gagy v Kremnici. Macbeth (máj 2013) v adaptácii Klaudyny Rozhin je monodráma, ktorá získala na Wrostja 2015 cenu Mesta Wroclav, a hosťovala v Čechách, Poľsku, Turecku, Litve, Ukrajine, Arménsku. Poručík z Inishmore (apríl 2015) Martina McDonagha je prvým uvedením tejto kultovej hry na Slovensku. Zatiaľ poslednou premiérou Kontry je scénická adaptácia knihy jedného z najlepších svetových himalájistov Wojteka Kurtyku Čínsky Maharadža.

 

Hrá: Peter Čižmár
Réžia: Klaudyna Rozhin

 
Predstavenie sa koná 1. októbra 2016 o 19:00 v priestoroch Theater im Kloster, Fuetererstraße 23, 80637 München. Vstup je od 18:30. Po predstavení pozývame na malý prípitok.
 
Doprava MVV:
– Zastávka Rotkreuzplatz U1 alebo U7 a potom asi 12 minút peši
– Zastávka Albrechtstraße Bus 53 alebo Tram 12 a potom 7 minút peši
– Zastávka Leonrodplatz Tram 20 alebo 21 a potom 10 minút peši
 
Prosíme o rezerváciu lístkov SMSkou na 0173 887 5240, emailom na info@snkk-mnichov.eu alebo správou na Facebooku pre Slovensko-nemecký kultúrny klub Mníchov. Samozrejme môžete prísť aj bez rezervácie, ale rezerváciou nám uľahčíte naplánovať malý prípitok po predstavení. Vstupné je 10 €, pre študentov 7 €. Predstavenie bude v slovenčine a je nevhodné pre deti do 15 rokov.

 
 
Divadlo Kontra