Slovensko-nemecký kultúrny klub a pán Andrej Hrnčiar, podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky, Vás pozývajú na diskusiu o aktuálnej politickej situácii na Slovensku, o politike Slovenskej republiky vo vzťahu k Slovákom žijúcim v zahraničí, v oblasti školstva a kultúry.
 
Prečo toto podujatie?
Mnohí Slováci žijúci v zahraničí máme rôzne problémy a otázky a považujeme za potrebnú upriamiť na ne pozornosť, aby sa v politike voči občanom žijúcim v zahraničí veci zmenili k lepšiemu (občiansky preukaz, prehlasovanie auta, vybavovanie dokladov na Slovensku a na konzulátoch, vyučovanie slovenčiny v zahraničí, uznávanie vzdelania, možnosť voliť v zahraničí a mnohé ďalšie). Zaujíma Vás aký majú k týmto témam postoj naši zástupcovia v parlamente? Pozývame Vás na diskusiu, aby ste sa to dozvedeli z prvej ruky.
 
O Andrejovi Hrnčiarovi
Mgr. art. Andrej Hrnčiar sa narodil 10.7.1973. Strednú školu absolvoval v rokoch 1987 – 1991 na Gymnáziu v Ružomberku. V rokoch 1991 – 1996 študoval na Vysokej škole múzických umení – Činoherná a bábkarská fakulta v Bratislave, odbor herectvo. Členom súboru Divadla SNP v Martine sa stal v roku 1996 a na tomto mieste pôsobil až do roku 2003. V rokoch 2003 – 2006 zastával post riaditeľa Slovenského Komorného divadla v Martine. Andrej Hrnčiar je podpredsedom NR SR, primátorom mesta Martin, členom Rady Združenia miest a obcí Slovenska, viceprezidentom Únie miest Slovenska. Momentále je členom straníckeho klubu MOST – HÍD. Predtým bol prvým podpredsedom strany Sieť.
 
Prečítajte si o aktivite pána Hrčiara v parlamente (ako hlasoval, vystúpenia v rozprave, legislatívna iniciatíva atď.):
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=poslanci%2Fposlanec&PoslanecID=881
 
Ak máte nejaké otázky na pána Hrnčiara, budeme radi, ak nám ich pošlete aj vopred na info@snkk-mnichov.eu alebo tu na Facebooku cez správu, aby sa na ne moderátori vedeli pripraviť.
 
Miesto:
Steinway-Haus
Landsberger Str. 336
80687 München

Do Steinway-Haus sa najlepšie dostanete s S-Bahn do Laim, potom 5 minút peši v smere Pasing, alebo autobus č. 130, zastávka Pronnerplatz. Parkovať môžete priamo pred budovou.
 
Vstup je zdarma!