Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Krajania v Nemecku, ale aj tí, ktorí žijete v iných nemecky hovoriacich krajinách! Slovensko-nemecký kultúrny klub v Mníchove usporadúva pri príležitosti 100. výročia úmrtia P. O. Hviezdoslava 1. ročník recitačnej súťaže pre deti a mládež vo veku 3–16 rokov s názvom „Hviezdoslavova mašľa“ a pozýva aj vás.

A prečo Hviezdoslavova mašľa? Nuž, mašľa tohto významného predstaviteľa slovenskej literatúry sprevádzala po celý život. Súťaž je určená deťom Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách, ktoré sa majú chuť naučiť sa recitovať text v slovenskom jazyku. Slovenská výslovnosť či prízvuk, nie sú hodnotiacim kritériom ako v podobných súťažiach organizovaných na Slovensku.
Naším cieľom je deti motivovať k záujmu o (nielen slovenskú) literatúru, prácu s textom a hlasom a posilniť ich sebadôveru pri vystupovaní pred publikom.

Súťaž prebehne v dvoch kolách. Prvé sa uskutoční u vás doma alebo v škole. Naučíte sa naspamäť kúsok textu, nahráte váš prednes a videonahrávku nám pošlete. V závislosti od pandemickej situácie v novembri 2021 prebehne 2. kolo online alebo sa bude konať v prezenčnej podobe v Mníchove. O detailoch 2. kola budeme záujemcov včas informovať.

Máte doma šikovného predškoláka, školáka alebo teenagera, ktorý sa rád zapojí? Tak neváhajte a prihláste sa do súťaže. Radi vám poskytneme nielen detailné informácie, ale aj pomôžeme s výberom textu na recitáciu.

Vaše otázky a prihlášky nám zašlite na: hviezdoslavova-masla@snkk-mnichov.eu.
Prihlasovacia fáza je otvorená od 10.6.2021. Uzávierka prvého kola súťaže je 30. 8. 2021!

Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí, ďakujeme veľmi pekne za finančnú podporu podujatia!

Go to Top