Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Slovensko-nemecký kultúrny klub a Slovenská katolícka farnosť Vás pozývajú na film „Cesta do nemožna“ režiséra Nora Držiaka zobrazujúci životné osudy a príbeh jednej z najväčších slovenských osobností európskeho významu – M. R. Štefánika. Podujatím si pripomenieme 105. výročie založenia 1. Československej republiky.

Kedy: 22.11.2023 o 18:00
Kde: Landsberger Straße 39, 80339 Mníchov, III. poschodie

O filme:
Milan Rastislav Štefánik bol prvý Slovák, ktorý podnikol cestu okolo sveta, viac ráz zdolal Mont Blanc, prežil zostrelenie lietadla počas prvej svetovej vojny, bol intelektuál, vedec, národný hrdina aj milovník žien a bonviván.

Pred 100 rokmi všetci považovali jeho sny za utópiu, ale on sa nebál vykročiť do neznáma a nasledovať svoj sen o oslobodení vlastného národa napriek všetkým prekážkam. Jeho životné osudy sa zdajú byť až neuveriteľné, veď to všetko dokázal jediný človek s podlomeným zdravím, pochádzajúci z najchudobnejších pomerov.

Cesta do nemožna netradičným spôsobom rozvíja skutočné udalosti a pretvára ich do imaginatívnej a zábavnej roviny filmu.

V prvom slovenskom celovečernom trikovom filme režiséra Nora Držiaka odhalíme neznáme dobrodružstvá plné drám, emócií a humoru ako ich zažil a mohol zažiť sám M. R. Štefánik.

Trailer a film o filme nájdete na http://www.cestadonemozna.sk/trailer-pre-film-cesta-do-nemozna.html

Go to Top