Slovensko-nemecký kultúrny klub e.V. Mníchov

pozýva na divadelné predstavenie

 

NENÁVIDÍM

(Marek Koterski)

 

25. októbra 2014 o 19:00

na Ukrajinskej gréckokatolíckej misii
Schönstraße 55, 81543 Mníchov

 

 

Komédia, ktorá získala na Kremnických Gagoch Cenu Stana Radiča “Objav roka.”

To, čo vidíš dookola seba, ťa ubíja, znervózňuje, uráža a zlostí? Ak áno, nie si sám!

 

Uletene zábavná jazda o našej nie veľmi zábavnej každodennosti.

 

 hrá: Peter Čižmár

adaptácia a réžia: Klaudyna Rozhin

 

Foto Nenávidím

 

 *****

 

 Marek Koterski (*1942 v Krakove)

 

Filmový a divadelný režisér, scenárista a dramatik. Je autorom série filmov s hlavným hrdinom Miauczyńskim: Dom bláznov, Nič smiešne, Ajlavju, Všetci sme Kristami, Baby sú akési iné a cenami ovenčeného filmu Deň cvoka. V Poľsku je považovaný za jedného z najzaujímavejších súčasných filmových tvorcov. Režíruje výlučne svoje hry a jeho filmy vznikajú zásadne na vlastné motívy. Hoci sám nesiaha po cudzích textoch, táto zásada vonkoncom neplatí opačne.

Nenávidím je portrétom frustrovaného, neúspešného inteligenta, učiteľa. Zápasí s každodennou realitou, trochu ako Don Quijote s veternými mlynmi, nevidiac zdroje frustrácií v sebe samom. Monodráma je spoveďou človeka, ktorý sa stratil niekde v novej realite. Jednou nohou ešte stojí v dávnom komunizme, druhou v divokom kapitalizme. Táto gymnastická šnúra je pre neho priam bolestná. V komédii je počuť výrazné echá z autorových kultových filmov a hrdinom nie je nikto iný ako známy Miaczyński.

 

Divadlo Kontra

 

zo Spišskej Novej Vsi bolo založené v januári 2007 a odvtedy odohralo stovky predstavení po celom Slovensku a v zahraničí. Prvou premiérou bol írsky hit Howie a Rookie Marka O’Roweho, ktorý sa stretol s fantastickým prijatím divákov i kritiky. Inscenácia bola prezentovaná na festivale Edinburgh Fringe 2007, v Bristole, Prahe, Varšave a Ľubľane. Získala cenu Prekvapenie Novej drámy 2007 na festivale Nová dráma 2007 v Bratislave a prestížnu cenu kritikov Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007. Nemenej úspešné boli ďalšie inscenácie Kontry: Rum a vodka Conora McPhersona (od premiéry v januári 2008 už vyše 400 repríz), Kamene vo vreckách Marie Jones (2 herci zahrajú 13 postáv! Najlepšie herecké výkony na festivale v Kopřivnici 2010), Bedbound Endu Walsha, Smiech v temnote – tri jednoaktovky Samuela Becketta, Sv. Mikuláš Conora McPhersona, Žena v čiernom od Susan Hill a Stephena Mallatratta a Sólo Samuela Becketta. Všetky inscenácie boli prvými uvedeniami týchto hier na Slovensku. Nevšedný umelecký zážitok ponúkli originálne adaptácie Shakespearovho Macbetha a Hamleta. Za Hamleta v podaní dvoch hercov si Kontra odnieslo cenu z najväčšieho európskeho Shakespearovského festivalu v Gdansku. Inscenácia Nenávidím je prvým zahraničným uvedením tejto hry. Hra získala na Kremnických Gagoch Cenu Stana Radiča „Objav roka”.

 

*****

 

Miesto podujatia: Schönstraße 55, 81543 München

U1 Candidplatz, Bus 54 Candidplatz, Bus 52 Lebscheestraße

 Plan Ukr. Zentrum

Vstupné 10 €, Študenti 5 €

Rezervácia lístkov na telefónnych číslach
089 88 23 23
0176 707 03 183

alebo emailom na info@snkk-mnichov.eu.

 

Predstavenie sa koná v slovenskom jazyku.

Záštitu prebral Generálny konzulát Slovenskej republiky v Mníchove.
Toto podujatie je finančne podporované Úradom pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

 

Pozvánku v pdf formáte si môžete stiahnuť tu: Pozvanka Divadlo 25.10.2014

Plagát v pdf formáte si môžete stiahnuť tu: Plagat Divadlo 25.10.