Slowakisch-deutscher Kulturklub e.V. München

 

lädt Sie zur Theatervorführung

pozýva na divadelné predstavenie

 

NENÁVIDÍM (Ich hasse)

(Marek Koterski)

 

25. Oktober 2014, 19:00

Schönstraße 55, 81543 Mníchov

 

 

Die Veranstaltung findet in slowakischer Sprache statt. 

 

Komédia, ktorá získala na Kremnických Gagoch Cenu Stana Radiča “Objav roka.”

To, čo vidíš dookola seba, ťa ubíja, znervózňuje, uráža a zlostí? Ak áno, nie si sám!

 

Uletene zábavná jazda o našej nie veľmi zábavnej každodennosti.

 

 hrá: Peter Čižmár

adaptácia a réžia: Klaudyna Rozhin

 

Foto Nenávidím

 

 *****

 

 Marek Koterski (*1942 v Krakove)

 

Filmový a divadelný režisér, scenárista a dramatik. Je autorom série filmov s hlavným hrdinom Miauczyńskim: Dom bláznov, Nič smiešne, Ajlavju, Všetci sme Kristami, Baby sú akési iné a cenami ovenčeného filmu Deň cvoka. V Poľsku je považovaný za jedného z najzaujímavejších súčasných filmových tvorcov. Režíruje výlučne svoje hry a jeho filmy vznikajú zásadne na vlastné motívy. Hoci sám nesiaha po cudzích textoch, táto zásada vonkoncom neplatí opačne.

Nenávidím je portrétom frustrovaného, neúspešného inteligenta, učiteľa. Zápasí s každodennou realitou, trochu ako Don Quijote s veternými mlynmi, nevidiac zdroje frustrácií v sebe samom. Monodráma je spoveďou človeka, ktorý sa stratil niekde v novej realite. Jednou nohou ešte stojí v dávnom komunizme, druhou v divokom kapitalizme. Táto gymnastická šnúra je pre neho priam bolestná. V komédii je počuť výrazné echá z autorových kultových filmov a hrdinom nie je nikto iný ako známy Miaczyński.

 

Divadlo Kontra

 

zo Spišskej Novej Vsi bolo založené v januári 2007 a odvtedy odohralo stovky predstavení po celom Slovensku a v zahraničí. Prvou premiérou bol írsky hit Howie a Rookie Marka O’Roweho, ktorý sa stretol s fantastickým prijatím divákov i kritiky. Inscenácia bola prezentovaná na festivale Edinburgh Fringe 2007, v Bristole, Prahe, Varšave a Ľubľane. Získala cenu Prekvapenie Novej drámy 2007 na festivale Nová dráma 2007 v Bratislave a prestížnu cenu kritikov Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007. Nemenej úspešné boli ďalšie inscenácie Kontry: Rum a vodka Conora McPhersona (od premiéry v januári 2008 už vyše 400 repríz), Kamene vo vreckách Marie Jones (2 herci zahrajú 13 postáv! Najlepšie herecké výkony na festivale v Kopřivnici 2010), Bedbound Endu Walsha, Smiech v temnote – tri jednoaktovky Samuela Becketta, Sv. Mikuláš Conora McPhersona, Žena v čiernom od Susan Hill a Stephena Mallatratta a Sólo Samuela Becketta. Všetky inscenácie boli prvými uvedeniami týchto hier na Slovensku. Nevšedný umelecký zážitok ponúkli originálne adaptácie Shakespearovho Macbetha a Hamleta. Za Hamleta v podaní dvoch hercov si Kontra odnieslo cenu z najväčšieho európskeho Shakespearovského festivalu v Gdansku. Inscenácia Nenávidím je prvým zahraničným uvedením tejto hry. Hra získala na Kremnických Gagoch Cenu Stana Radiča „Objav roka”.

 

*****

 

Miesto podujatia: Schönstraße 55, 81543 München

U1 Candidplatz, Bus 54 Candidplatz, Bus 52 Lebscheestraße

 Plan Ukr. Zentrum

Vstupné 10 €, Študenti 5 €

Rezervácia lístkov na telefónnych číslach
089 88 23 23
0176 707 03 183

alebo emailom na info@snkk-mnichov.eu.

 

Predstavenie sa koná v slovenskom jazyku.

Záštitu prebral Generálny konzulát Slovenskej republiky v Mníchove.
Toto podujatie je finančne podporované Úradom pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

 

Pozvánku v pdf formáte si môžete stiahnuť tu: Pozvanka Divadlo 25.10.2014

Plagát v pdf formáte si môžete stiahnuť tu: Plagat Divadlo 25.10.