Bilingvizmus a podpora slovenského jazyka v rodinách

Veľa rodín v zahraničí sa stretáva s tým, že deti nemajú tak dobrú úroveň slovenského jazyka, ako by si to ich zo Slovenska pochádzajúci rodičia či starí rodičia priali. Čím to je? Pozvali sme lingvistku a expertku na viacjazyčnú výchovu, Annu Paap, M.A., ktorá Vám ponúkne overené tipy ako u Vašich detí efektívne podporíte znalosť slovenčiny a ich vzťah k nášmu jazyku.

2. SLOVENSKÝ DETSKÝ KONCERT

Bürgerhaus Gräfelfing Bahnhofpl. 1, Gräfelfing

Milí rodičia, milí krajania, pozývame Vás na 2. SLOVENSKÝ DETSKÝ KONCERT. Vystúpia deti (približne od 4 do 18 rokov), ktoré hrajú na hudobný nástroj alebo spievajú slovenské ľudové piesne a majú chuť predviesť svoj talent pred rodinou a kamarátmi.

Hviezdoslavova mašľa 2021

Slovensko-nemecký kultúrny klub v Mníchove usporadúva pri príležitosti 100. výročia úmrtia P. O. Hviezdoslava 1. ročník recitačnej súťaže pre deti a mládež vo veku 3–16 rokov s názvom „Hviezdoslavova mašľa“ a pozýva aj vás.

Hviezdoslavova mašľa 2022

Pozývame vás na 2. ročník recitačnej súťaže pre deti Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách Hviezdoslavova mašľa.

Martin Juraj Oscitý: Ku koreňom

lovensko-nemecký kultúrny klub Vás pozýva na výstavu diel Martina Juraja Oscitého pri príležitosti 70. narodeniných umelca.

Prednáška o Aurelovi Stodolovi

15.11.2022 o 18:30 Vás pozývame na prednáška o svetoznámom slovenskom fyzikovi, technikovi a vynálezcovi, Aurelovi Stodolovi. Miesto: Slovenská katolícka farnosť, Landsberger Str.

Go to Top